NieuwsFilm over impact Toeslagenaffaire met nagesprek op 15 oktober
Beeld uit de fim 'De jacht op Meral Ö'
10 oktober 2024

Film over impact Toeslagenaffaire met nagesprek op 15 oktober

Op 15 oktober 2024 wordt de aangrijpende film ‘De jacht op Meral Ö.’ vertoond in Utrecht, bij het Slachtstraat Filmtheater. De toegang is dan gratis. Behalve dat je de film kijkt, is er ook ruimte voor een gesprek met betrokkenen bij de toeslagenaffaire. Een hele bijzondere gelegenheid om deze film te zien en je (verder) te verdiepen in de impact van de toeslagenaffaire. Ouders, jongeren en kinderen, iedereen die met de toeslagenaffaire te maken heeft, mag zich hiervoor aanmelden: aanmelding voor de Jacht op Meral Ö.

Programma dinsdag 15 oktober
18.30 – 19.00: Inloop
19.00 – 21.00: Screening + nagesprek
vanaf 21.00: Borrel
Locatie: Utrecht, Slachtstraat Filmtheater

Over de film

De Jacht op Meral Ö. is gebaseerd op aangrijpende, waargebeurde gebeurtenissen rondom het Toeslagenschandaal. Meral Öztürk wordt wanhopig als de Belastingdienst onterecht een enorme terugbetaling van € 34.000 aan kinderopvangtoeslag eist. Ondanks haar protesten, wordt er van de een op de andere dag beslag gelegd op haar gehele salaris van de thuiszorg.

Terwijl haar leven uit elkaar valt, ontdekt ze dat er een sociaal rechercheur in haar leven infiltreert en zich steeds indringender met haar privéleven bemoeit – variërend van een auto tracker en surveillance tot een dreigende huiszoeking naar ‘niet-geregistreerde relaties’.

‘De jacht op Meral Ö.’ is een (terecht) kwade film, die weinig probeert te vergoelijken. Al vanaf de openingsscène loert het bureaucratische monster, als we zien hoe alleenstaande moeder Meral wordt begluurd en achtervolgd door de sociale dienst. (Volkskrant)

Deel dit artikel

Nieuws

Veel Utrechters hoeven de gemeentebelasting niet te betalen kwijtschelding

17 april 2025

Kwijtschelding gemeentebelastingen

Lees meer
Gezellige woonkamer in een kleine woning

18 maart 2025

Onder de Pannen draagt zorg voor mooie woonmatches

Lees meer

13 maart 2025

“BOOST was voor mij de highlight van de week”

Lees meer
Meer artikelen

Komende activiteiten

1 mei 2025

Start training Acceptance and Commitment (ACT)

Lees meer

6 mei 2025

Start activeringscursus Stap Vooruit

Lees meer
Meer activiteiten

Onderwerpen

Opvoeden en opgroeien
Onderwijs & studie
Geldzaken
Werken en meedoen
Gezond ouder worden
icoon voor beschermd en je veilig voelen Veiligheid
Gezondheid
Wonen